ATAKENT PANORAMA

https://atakentpanorama.com

ATAKENT PANORAMA

2011 yılından bugüne pek çok farklı projede birlikte çalıştığımız; Konut, sağlık tesisleri, okul, endüstriyel tesisler, altyapı, maden ve enerji projeleri gibi hayatın her alanında çeşitli projelere imza atan Ataseven Group; İzmir Gayrimenkul pazarına yeni konut projesi Atakent Panaroma ile giriş yaptı.. Kaliteden ödün vermeyen mükemmeliyetçi Ataseven yaklaşımı ile İdemania Reklam Ajansı'nın pazarlama alanındaki bilgi, ajans hizmetlerindeki deneyimi, teknolojik birikimi ve çalışkanlığını birleştirerek 36 Aylık İletişim Planı hazırladık. 

İletişim yol haritası hazırlanan projenin ismini koyup, logo ve kurumsal kimlik çalışmalarını tamamladık. İdemania Reklam Ajansı olarak kataloglardan, satış ofisi görsellerine, web sitesinden sosyal medya altyapısına kadar 360 derece hizmet verdik. Konut satışlarını artırıcı pazarlama faaliyetleri kapsamında outdoor planlama, tv reklamları, dijital pazarlama, uçuş dergileri ve çeşitli sektörel dergi ve ulusal gazetelerde basın ilanlarına kadar pek çok farklı mecrada hedef kitle ile iletişim kurduk.. Satış ofisinde pazarlama planı kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerle hedef kitle iletişimini canlı tutmayı başardık.

LOGO TASARIMI

Projenin İzmir Körfezi'nin zirvesindeki konumu ve eşsiz panoramik manzarasıyla, Ataseven Group'un konut projelerindeki markası Atakent ismini birleştirerek 'ATAKENT PANORAMA' ismini koyduk.Panoramik manzarası ve pek çok sosyal donatısıyla öne çıkan projenin, mimari tasarımıyla uyumlu geniş ve ferah formlu logosunu oluşturduk. Renk seçiminde İzmir körfezi ve güneşinden ilham alarak turkuaz ve turuncu kombinasyonunu kullandık. El yazısı İzmir formu ile dalgalanan denize, efelere ve İzmir insanının rahat yapısına atıfta bulunduk. Proje lokasyonunun İzmir'in Atakent bölgesini panoramik olarak izlemesi ve İzmir halkının 'ATA'kent ismini severek benimsemesi proje isminin yerleşmesi noktasında hayli avantaj sağladı.

KURUMSAL KİMLİK

Atakent Panorama markasının kurumsal ihtiyaç analizini yaptıktan sonra özgün kurumsal kimlik konseptini oluşturduk Kartvizit, antetli kağıt, kapaklı dosya, fatura tasarımı, satış sözleşmesi tasarımı, zarflar vb yaklaşık yirminin üzerinde argümanı aynı tasarım dilini konuşacak şekilde tasarladık. Baskı hazırlıklarını tamamladık ve talep edilen adetlerde basılı halde teslim ettik. 

WEB SİTESİ

Atakent Panorama’nın web sitesini İdemania Web Sitesi kriterleri ile kullanıcı deneyimi önemsenerek, mobil uyumlu, arama motorları dostu, özel tasarım, yazılım ve içerik üretimi ile anahtar teslim olarak hazırladık. Özgün içeriklerle oluşturulan web sayfasında metin, slogan ve görseller İdemania özel içerik hazırlama teknikleriyle sıfırdan oluşturulmuş olup, 3d görseller hazırlanmış, cast ajansı ile Panorama ailesi oyuncu seçimleri yapılmış fotoğraf ve video çekimleri gerçekleştirilmiş, örnek daire fotoğraflanarak projenin diğer konut projelerinden ayrışan farklı yönlerinin öne çıkarılması hedeflenmiştir. 

SEO - ADWORDS DANIŞMANLIĞI

Yeni dünyanın en ölçülebilir, bilimsel ve sonuç odaklı pazarlama araçlarından Google Seo ve Adwords Pazarlama hizmetini Atakent Panorama konut projesi için 36 ay boyunca sağladık. Web sitesi bakım ve güncellenmesinden, anahtar kelime optimizasyonuna , özel Seo ve Adwords stratejilerinin geliştirilmesinden haftalık tasarım, teknik, yazılım test kontrollerine kadar aktif, açıklanabilir ve etkin bir dijital pazarlama süreç yönetimi izledik. A'dan Z'ye tüm süreci aylık raporlandırdık ve gelecek dönem pazarlama stratejilerine katkı sağladık. Atakent Panorama ile ilgili pek çok önemli anahtar kelimede (konut projesi, konut satış, İzmir konut, satılık ev gibi ) arama motorlarında üst sıralarda çıktık. Ayrıca iyi bir websitesi altyapısı ve doğru stratejilerle tıklama başına maliyetleri düşürerek dijital pazarlama reklam bütçesini en verimli şekilde yönettik. Böylece doğru hedef kitleye doğru reklamın ulaşmasını ve günün sonunda da satış ofisi telefonlarının çalmasını sağlayarak pazarlama faaliyetlerine doğrudan destek olduk.

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Atakent Panorama’nın sosyal medya stratejisini gerçek, şeffaf, samimi ve gerçek zamanlı iletişim üzerine kurguladık. Facebook, Instagram hesaplarını açtık. Haftalık, aylık ve yıllık iletişim planlarını referans alarak projenin özgün özellikleri ve projenin tamamlanma sürecini, özel günler için hazırladığımız tasarımları projenin sosyal medya hesaplarından paylaştık. Sosyal medya kampanyaları ve ilgi çekici sosyal medya tasarımlarıyla projenin takipçilerini detaylı şekilde bilgilendirdik. Sosyal medya reklamlarıyla İzmir'de konut arayışında bulunan kullanıcılara eriştik, reklamlarımızı gösterdik, yeni takipçiler kazandık. Proje süresince gerçekleştirdiğimiz etkinlikleri sosyal medya sayfalarımızda paylaşarak etkileşim ve yorumlar aldık.  Proje süresince hazır(stok) fotoğraf kullanmamaya çalışarak gerçeklik hissini en üst düzeyde yansıtmayı hedefledik.

KATALOG TASARIMI

Atakent Panorama projesinin anlatımı için ihtiyaç duyulan katalog ve broşürlerini de İdemania olarak tasarladık. Katalog için akış planlaması yaptık, tüm metin ve sloganları metin yazarlarımız tarafından projenin özgün özelliklerini anlatacak şekilde yazıldı. Katalog için 3d görselleri hazırladık ve fotoğraf çekimlerini gerçekleştirdik... Kataloğu modern baskı teknikleriyle istenilen adette basarak teslim ettik. 

BROŞÜR TASARIMI

Pratik kullanımlı broşürler sayesinde de Atakent Panorama konut projesinin detaylarının hızlı ve etkili biçimde herkese ulaşmasını sağladık.

İLAN TASARIMI

Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli 'buraya metin gelecek, buraya metin gelecek' yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır. Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. 

REKLAM BANNER TASARIMLARI

Dijital Pazarlama süreçlerinde arama motorları ve sosyal medya reklamlarında kullanılacak banner tasarımlarını gerçekleştirdik. Her 6 ayda bir yenilenen kampanya diliyle uyumlu, farklı ölçülerde hareketli / hareketsiz bannerlar tasarladık.

BİLLBOARD TASARIMLARI

Atakent Panorama pazarlama planında belirlediğimiz üzere yılda 2 farklı kampanya  ile 3 aylık dönemlerde otobüs duraklarından, bayrak direklerine, billboardlardan megaboardlara kadar İzmir'deki hedef kitlemizin göreceği yerlerde outdoor reklam planlaması gerçekleştirdik. Outdoor mecra için lokasyonların belirlenmesi, satın almanın yapılması, görsellerin tasarlanması, bastırılması, asımının raporlanmasına kadar A'dan Z'ye süreç yönetimi sağladık.

TELEVİZYON REKLAM

Değişen ekonomik koşullarda konut satışlarının durgunlaşması sebebiyle yurtdışı pazarlama çalışmalarına ağırlık vererek, Avrupa'da yaşayan Türkler ve yabancı yatırımcılar için dikkat çekici reklam filmleri hazırladık. Ulusal kanalların avrupa yayınlarında sık tekrarlarla yayınlanmasını sağladık.

CAST SEÇİMİ VE FOTOĞRAF ÇEKİMİ

X

SİZİ ARAYALIM

Ad Soyad

E - Posta Adresiniz

Telefon Numaranız

İletiniz

SİPARİŞ FORMU

* Özel Yazılım eklentileri, SEO ve Adwords danışmanlığı ve diğer hizmetlerimiz için ayrıca görüşme talep ediniz.

TEKNİK DESTEK

* Özel Yazılım eklentileri, SEO ve Adwords danışmanlığı ve diğer hizmetlerimiz için ayrıca görüşme talep ediniz.