MARKA OLUŞTURMA

Marka Yaratma Süreçlerinde

Neden İdemania ile Çalışmalısınız?

Marka Yaratma İş Süreçleri

Analiz

Markanın sağlam temellere oturtulaması doğru bir analiz sürecinden geçer. Marka oluştururken öncelikli olarak o markanın kimlere hitap edeceği, nasıl görüneceği ve neler söyleyeceğini analiz ederiz.

Tasarım

Marka oluşturma süreçlerinde markanın itibarını artırma hedefiyle, marka kimliğiyle uyumlu, estetik ve akılda kalıcı tasarımlar yaparız.

Uygulama

Marka tasarımlarının doğru malzeme, mecra ve ya alanlara uygulanması, uygulamanın kalitesi o markanın algısını oluşturan en önemli etmenlerin başında gelir. Uygulamalarda yüksek dikkat ve itina gösterir, son kalite kontrollerini her zaman yaparız.

Yaygınlaştırma

Bir markanın yaygınlaşması için doğru görsellerle doğru mecralarda doğru zamanda ve doğru sıklıkla görünmesi gerekir. Biz marka yaygınlaştırma çalışmalarını 360 derece reklam ajansı hizmetleriyle eksiksiz sağlıyoruz.

Markalama

Analiz ve strateji süreçlerinin üzerine kurguladığımız a’dan z’ye markalama hizmetleri kapsamında marka ismi belirliyor, markanın logo ve kurumsal kimliğini marka kimliğine uygun olarak tasarlıyoruz. Marka oluştururken akılda kalıcılık, evrensellik, tek olma, sektörü ve faaliyet alanı ile uyumlu olması gibi pek çok kritere dikkat ediyoruz.


Logo ve Kurumsal Kimlik Tasarımı

Markayı bir insan olarak düşünürsek; logo o insanın imzasıdır. Elle çizilebilecek kadar kolay görünen ama çizilemeyecek kadar özel altın oran, simetri ve bilinçaltı mesajlara sahip logolarımızı; sektör, faaliyet alanı ve marka kimliğini göz önünde bulundurarak amblemli ya da yalnızca logo type’dan oluşacak şekilde tasarlıyoruz. Renklerin insanlar üzerindeki etkilerini iyi biliyor ve logolarımızda renklerin gücünü kullanıyoruz. Logolarımızın akılda kalıcı ve özgün olmasını hedefliyoruz. Logo ile uyumlu kurumsal kimlik çalışmalarında, öncelikle ihtiyaç analizi yapıyor ve tasarlanacak argümanları belirliyoruz. Tasarım - konsept bütünlüğü içinde tüm kurumsal kimlik argümanlarını tasarlıyor, kurumsal yazı tipinden kurumsal renk skalasına kadar tüm standartları belirliyoruz. Kurumsal kimlik kılavuzu ile kurumsal hafızanın aktarımına katkıda bulunuyoruz.


Yaratıcı Basın İlanları

Kurumsal kimlik sürecini tamamladığımız markalarımızı; tekrardan uzak bir felsefe ile sektör ve faaliyet alanlarına uygun, yaratıcı ve özgün tasarımlar oluşturarak doğru mecralarda tanıtıyoruz. Ulusal, yerel, sektörel dergi ve gazeteler için basın ilanlarını hazırlıyoruz. Basın ilanlarını oluştururken gerektiğinde fotoğraf çekimi yapıyor, dikkat çekici slogan / metin yazıyor, algıyı artırmak için özel grafik tasarım ve manipülasyonlardan yararlanıyoruz.


Dijital Medya

Yeni dünyanın her geçen gün gücüne güç katan ölçümlenebilir olma özelliğiyle fark yaratan dijital mecraları; markalarımızın tanıtımı için sıklıkla kullanıyoruz. Sosyal medya post tasarımları, banner tasarımları, e-bülten gibi pek çok tasarım hizmetini özgün, dijital trendlere uygun tasarlıyor, ölçülendiriyor ve paylaşıyoruz.


Kreatif ve Görsel Çözümler

Tam hizmet reklam ajansı olarak çıktığımız bu yolda; markalarımızın tüm tasarım ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Outdoor kampanyalar için kreatif billboard, megaboard, raket, bayrak direği, köprü giydirme, duvar giydirme gibi pek çok çarpıcı tasarım yapıyoruz. Aynı zamanda kurumsal şirketlerin iç mekanlarında kullanacakları görsel, obje ve semboller tasarlıyoruz.


Markanızı işini iyi bilen, kreatif ve vizyoner bir ekibe emanet edin!

Marka ekibimizle, başarılı bir marka oluşturmanın kurallarına hakim olarak profesyonel, sürdürülebilir reklam ajansı hizmetleri sağlıyoruz.

Projelerimiz

X

SİZİ ARAYALIM

Ad Soyad

E - Posta Adresiniz

Telefon Numaranız

İletiniz

SİPARİŞ FORMU

* Özel Yazılım eklentileri, SEO ve Adwords danışmanlığı ve diğer hizmetlerimiz için ayrıca görüşme talep ediniz.

TEKNİK DESTEK

* Özel Yazılım eklentileri, SEO ve Adwords danışmanlığı ve diğer hizmetlerimiz için ayrıca görüşme talep ediniz.